Portal Bajo.pl poleca:


Zaloguj się
Login

Hasło
» Nie pamiętasz hasła?
» Załóż konto
 
Aktualności

Internet w Heyah za darmo! UPDATE !

10.03.2006 18:51
Dyskusje na forach internetowych poświęconych telekomunikacji i grupach dyskusyjnych wrą. Wszystko z powodu wykrycia błędu, który umożliwia korzystanie z internetu w sieci Heyah zupełnie za darmo! Proszę sie rozluźnić i przyzwyczić - to i tak nie potrwa długo.

Każda karta SIM pre-paid jest nieaktywna do momentu wykonania pierwszego połączenia. Tak jest w każdej sieci. Błąd zabezpieczeń Heyah polega na tym, że jeśli za pomocą internetowego biura obsługi użytkownika aktywujemy sobie usługę transmisji danych, zanim wykonamy pierwsze połączenie z nowej karty SIM - opłaty za połączenie z internetem nie będą naliczane.

Postanowiliśmy sprawdzić te rewelacyjne doniesienia.

Za 5 złotych zakupiłem Starterek z kartą SIM sieci Heyah. Po umieszczeniu jej w telefonie zalogowałem się do internetowego serwisu samoobsługowego dla użytkowników sieci. Przy weryfikacji danych należy podać numer telefonu oraz cztery ostatnie cyfry kodu PUK. W ramach potwierdzenia otrzymałem wiadomość SMS z jednorazowym hasłem, które jest niezbędne do zalogowania.

Aktywacja transmisji danych zajęła dosłownie chwilę, po wylogowaniu otrzymałem komunikat systemowy o włączeniu usługi.

Łączymy się z darmowym internetem..

Konfiguracji telefonu najłatwiej dokonać poprzez zdalny konfigurator sieci Heyah. Gdy odpowiednie opcje w telefonie są już ustawione, aktywujemy profil transmisji danych, podłączamy modem (telefon komórkowy) do komputera i standardowo konfigurujemy nowe połączenie sieciowe, zgodnie z instrukcjami na stronie sieci.

Skutek?

Działa! Poniżej przedstawiamy zrzut ekranu z internetowego serwisu samoobsługowego ze stanem konta po pobraniu ok 10 MB danych. Nie ubyło ani grosza! Dla pewności wylogowałem się, wyłączyłem połączenie internetowe i sprawdziłem jeszcze raz. Kwota na koncie bez zmian! :)
Czego potrzebujesz, żeby surfować za darmo?

1. starter Heayh za 5 zł. (4 zł na koncie)

2. odpalamy starter, ale NIE wykonujemy żadnego połączenia

3. logujemy się na www.heyah.pl/samoobsluga, podajemy swój nr telefonu i kod PUK

4. aktywujemy transmisję danych GPRS

5. konfigurujemy modem (telefon) zgodnie z instrukcjami na stronie sieci Heyah (APN: heyah.pl, użytkownik i hasło: heyah)

6. Konfigurujemy połączenie sieciowe. (nr tel. *99#)

7. Śmigamy za darmo :)


W praktyce: prędkość osiągana przy transmisji danych w sieci Heyah zależy od standardowych czynników, czyli lokalizacji, obciążenia sieci, użytego modemu (działa również z EDGE). Używając telefonu GPRS udało mi się osiągnąć transfer rzędu ok 58 kb/s.

Przypomnijmy, że opłaty za korzystanie z internetu w sieci Heyah zgodnie z cennikiem wynoszą 20 gorszy za 50 KB wysłanych i odebranych danych.

Niestety nie mieliśmy możliwości sprawdzić czy również inne pre-paidy podatne są na tego typu błąd. Ale zachęcamy użytkowników do opisywania swoich spostrzeżeń na ten temat :)

UPDATE !

Z ostatnich obserwacji wynika, że wyżej opisana metoda już nie działa. Stan konta zmniejszył się z 4 zł do 0,68 zł :) Screen przedstawia aktualny stan rzeczy na "testowym" starterze.

Źródło: www.telefon.gsm.pl / wł.napisał Tomek